-
GT-1000 SL 2 GSGo further with the GT-1000 SL 2 GS (Grade School) athletic walking shoe. It's designed to offer energized cushioning and stability for various activities. This iteration also provides a more accomodating forefoot. The GT-1000 SL 2 GS shoe features rearfoot GEL technology to help...
- $110.00
$110.00- $110.00
- Unit price
- per
-
-
-
-
New Balance Fresh Foam Arishi V4 Kids ShoeThe Fresh Foam Arishi v4 is a versatile athletic shoe kids can wear anywhere. Featuring a soft Fresh Foam cushioned midsole and rubber outsole pods, this sporty kids running shoe blends next-level style with all-day comfort and performance. The mesh upper delivers durable, lightweight...
- $90.00
$90.00- $90.00
- Unit price
- per
-
New Balance Fresh Foam X 880v12 Kids ShoeWhen it comes to running, going the extra mile isnt just a figure of speech. Whether its morning exercise, intense training, or head-clearing relaxation, a daily regimen of training miles, combined with ordinary movement throughout the day, demands a lot from a running shoe....
- $130.00
$130.00- $130.00
- Unit price
- per
-
-
-
-
Runfalcon 5 Shoes KidsRun, play, repeat — these juniors' adidas sneakers support you on the go. Low-key retro styling meets modern comfort in a shoe designed for adventurous spirits. A Cloudfoam midsole puts a spring in your step while the textile upper feels cool and comfortable. Classic...
- $80.00
$80.00- $80.00
- Unit price
- per
-
Runfalcon 5 Shoes KidsRun, play, repeat — these juniors' adidas sneakers support you on the go. Low-key retro styling meets modern comfort in a shoe designed for adventurous spirits. A Cloudfoam midsole puts a spring in your step while the textile upper feels cool and comfortable. Classic...
- $80.00
$80.00- $80.00
- Unit price
- per
-
Tensaur Sport Training Lace ShoesKids who are learning new skills need shoes that move with them. These classic adidas trainers have a rubber outsole that feels smooth for running but won't mark wood floors. So they'll work just as well for school as for sports practice. Made with...
- $70.00
$70.00- $70.00
- Unit price
- per