-
Adidas Cross Em Up 5 (Wide) Kids Basketball ShoeDURABLE KIDS' BASKETBALL SHOES WITH A WIDER FIT. Durability is key when they need to go the distance on the court. These kids' adidas Basketball shoes feature a textile upper with the laces integrated with the tongue for secure lockdown that keeps your young...
- $100.00
$100.00- $100.00
- Unit price
- per
-
Adidas Tensaur Run 2.0 Kids ShoeKIDS' COMFY RUNNING SHOES MADE IN PART WITH RECYCLED MATERIALS. Let your kid lace up these adidas shoes and get out the door for a day of play. The EVA unitsole gives them all they need to perfect their tree climbing and races across...
- $60.00
$60.00- $60.00
- Unit price
- per
-
Asics Patriot 13 GS Kids ShoeThe PATRIOT 13 GS (Grade School) shoe is designed for active feet. It's made with a bouncy midsole that also delivers a cushioned underfoot feeling. This shoe is also constructed with a breathable mesh upper to promote better airflow, which helps keep feet cool....
- $80.00
$80.00- $80.00
- Unit price
- per
-
CONTEND 9 GSDesigned for school aged feet, the CONTEND™ 9 GS (Grade School) increases durbability with toe reinforcement, toe rubber stitching, and solid rubber outsole to help extend the shoe's lifespan.
- $90.00
$90.00- $90.00
- Unit price
- per
-
CONTEND 9 GSDesigned for school aged feet, the CONTEND™ 9 GS (Grade School) increases durbability with toe reinforcement, toe rubber stitching, and solid rubber outsole to help extend the shoe's lifespan.
- $90.00
$90.00- $90.00
- Unit price
- per
-
-
-
-
-
-
-
GT-1000 13 GSA versatile trainer the GT-1000™ 13 GS (Grade School) has updated the underfoot cushioning to make it feel more comfortable and energetic. A kid's-specific last and a sockliner size checker helps to accommodate growing feet. With improved durability from the medial forefoot wrap-up outsole...
- $120.00
$120.00- $120.00
- Unit price
- per
-
-
Tensaur Sport Training Lace ShoesKids who are learning new skills need shoes that move with them. These classic adidas trainers have a rubber outsole that feels smooth for running but won't mark wood floors. So they'll work just as well for school as for sports practice. Made with...
- $70.00
$70.00- $70.00
- Unit price
- per